covid-19

TEGEVUSED KOROONAVIIRUSE LEVIKU TÕKESTAMISEKS 

 

Üldised põhimõtted

 • üritustel ja koolitustel on maski kandmise kohustus;
 • üritusruumide mahutavusele on sätestatud 50% täituvuse piirang;
 • tulenevalt Vabariigi Valituse korraldusest nr 48  ja Terviseameti korraldusest nr 1.1-15/21/5 on alates 1. veebruarist Hopneri Majas lubatud siseruumides läbi viia huvitegevusi, mis on mittekontaktsed või väikese riskiga. Huvitegevuste läbiviimisel on lubatud osalejate arv 10 inimest + juhendaja.

 

Hea käitumise tava

 • jälgi oma terviseseisundit ja haigustunnustega koolitusele ega mõnele muule üritusele ei tule;
 • koolitusele või üritusele tulles võta kaasa mask;
 • majja sisenedes desinfitseeri käed ja pane mask ette;
 • hoia vahet! Parim viis nakatumise vältimiseks on hoida teistest inimestest ohutut vahemaad (vähemalt 2 meetrit).

 

Ole kursis:

 

Ürituse korraldaja hea tava

Sina vastutad ürituse nõuetekohase korraldamise eest:

 • järgid koroonaviirusega seoses kehtestatud riiklikke piiranguid ja tagad isikukaitsevahendi (IKV) igale üritusel osalejale (tasu eest või tasuta) ning tagad, et kõik osalejad kasutavad IKV-d;
 • IKV-d ei ole vaja kasutada, kui ürituse olemuse, osaleja rolli (nt võistleja, esineja, sh näitleja või laulja) või inimese tervisest tingitud asjaolude tõttu ei ole see võimalik;
 • tagad kohalviibijate hajutatuse;
 • jälgid, et üritusel ei viibiks haigustunnustega külalisi;
 • kooskõlastad Hopneri Maja kontaktisikuga üritusel osalejate arvu ja nende liikumised kasutatavates ruumides (tulemised-minemised, kohvipausid, lõuna);
 • Kutsud üritusele pigem vähem inimesi kui suure grupi.

 

Hopneri Maja tegevused

 • haigustunnustega inimesel palume teiste tervise kaitsmise nimel koju pöörduda;
 • majas on olemas desinfitseerimisvahendeid ja kätehügieeni tutvustavad plakatid;
 • tagame ruumide nõuetekohase koristamise ( märgpesu 1 x päevas,  regulaarne ruumide tuulutamine, ühiskasutatavate pindade puhastamine peale igakordset kasutamist);
 • ruumide paigutamisel lähtutakse kontaktide vähendamise ja hajutamise põhimõtetest;

 

Terviseameti juhised

Koroonaviirus levib inimeselt inimesele piisknakkuse kaudu, peamiselt lähikontaktis haigestunud inimesega. Viiruse peamised sümptomid on peavalu, ninakinnisus, köha, väsimus, lihasvalu, nohu, kurguvalu ja palavik. Raskematel juhtudel võivad tekkida hingamisraskused, rindkere valud, häired kõnes ja liigutustes.

Koroonaviiruse eripära on, et haigestunud inimene võib olla nakkusohtlik mitu päeva enne sümptomite teket. Nii võid eneselegi teadmata viirust levitada ja hiljem on sageli juba võimatu selgeks teha, kellega nakkusohtlikul perioodil kokku puutusid. Kõige enam ohustab koroonaviirus eakaid ja nõrgema tervisega inimesi.

Selleks, et kaitsta viiruse eest ennast, oma pere ja sugulasi, sõpru ning kolleege, saame ise teha lihtsaid asju, mille mõju on väga suur:

Hoia vahet! Parim viis nakatumise vältimiseks on hoida teistest inimestest ohutut vahemaad (vähemalt 2 meetrit). Niiviisi on väiksem tõenäosus, et haigestunud inimeselt jõuavad piisknakkuse nähtamatud osakesed sinuni. Kinnistes ruumides tasub olla võimalikult väikese seltskonnaga ja hajutatult.

Laadi Google Play või App Store’i kaudu oma telefoni mobiilirakendus HOIA! Äpp hoiatab sind, kui oled olnud lähikontaktis koroonaviirusesse haigestunud inimesega. Samuti saad rakenduse kaudu anonüümselt teavitada teisi, kui oled ise haigeks jäänud. Äpi kasutamine on privaatne ja turvaline. Saadetud teavitused ei ütle millal, kui kaua ja kus kasutaja nakatunuga kokku puutus ning seega ei ole ka võimalik selle põhjal tuvastada, kes oli nakatunu. Seda infot ei saa ka riik, äpi tootja, telefoni tootja ega ükski teine rakenduse kasutaja.

Turvakaalutlustel on HOIA kasutamine piiratud viimase viie aasta jooksul toodetud telefonidega. Android telefonidest sobivad seega kõik telefonid, mis toetavad Android 6.0 operatsioonisüsteemi. Apple’i telefonidest sobivad kõik, mis toetavad iOS 13.5 operatsioonisüsteemi (alates iPhone 6S). Tutvu HOIA rakendusega lähemalt veebilehel www.hoia.me. Õigeaegne hoiatus võib päästa kellegi elu. Soovitame kõigil rakenduse alla laadida.

Haigena või lähikontaktsena püsi kodus! Kui oled haige või olnud koroonapositiivse inimesega lähikontaktis, jää kohe koju. Koroonaviiruse kahtluse korral helista oma perearstile või perearsti nõuandetelefonile 1220 ja küsi nõu. Vajadusel suunab arst sind koroonaviiruse testimisele. Ära mine koroonaviiruse kahtlusega EMOsse, seal võid ohustada teisi inimesi.

Kanna maski! Mask peab katma nii nina kui ka suu. Hoolitse, et ka sinu teistel pereliikmetel on mask alati kaasas.

Pese käsi! Enda ja oma lähedaste nakatumisriski saab oluliselt vähendada sageli ja hoolikalt käsi pestes. Ära puuduta pesemata kätega oma suud, nina ega silmi. Tervita teisi inimesi kätlemata.

Terviseamet
www.terviseamet.ee


Sündmuste kalender

> Veebruar 2021 >
E T K N R L P
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
1234567
891011121314