Diele  - kaupmeheelamu esindusruum 

Suurus: 115,1  m2
Mahutavus: kuni 100 inimest
Hind: 70€ tund / 95€ tund
Kasutusotstarve: kultuuri- ja muusikaüritused, etendused, vastuvõtud, banketid, pidulikud õhtusöögid, pulmad

Keskaegse elamu tähtsaim ruum - eeskoda (või eestuba) ehk diele - asub maja esimesel korrusel, sissepääsuga nii Vanaturu kael 3 kui ka Raekoja plats 18 poolt. Diele on kogu maja väärikaim, läbi kahe korruse ulatuv ruum. Kaupmeheelamus täitis diele peamiselt kaubakontori ülesannet, käsitööliste majades kasutati seda ruumi töötoana. Majaisanda asjaajamisruum ehk kaupmehe kontor asus tavaliselt peasissekäigu kõrval ja oli muust ruumist seinaga eraldatud. Diele oli keskajal poolkülm ruum, mida soojendas toa taganurgas asuv mantelkorsten-köögis olev lahtine kolle. Selle maja mantelkorstna nurk toetub sambale, mille sarnast teistes Tallinna kodanikemajades pole. Kõige enam sarnaneb sammas Tallinna raekoja kodanikesaali piilaritele. Diele tagaosast viib uks elutuppa – dörnse’sse ja trepp aidakorrustele.

Ruum loob võrratu tausta ajaloohõngulistele stiiliüritustele, aga sobib ka kaasaegsemateks ettevõtmisteks.

Saaliplaan pdf-ina.
Küsi pakkumist!

Dörnse

Suurus: 61,6  m2
Mahutavus: kuni 50 inimest
Hind: 40€ tund / 60€ tund
Kasutusotstarve: vastuvõtud, pidulikud õhtusöögid, stiiliüritused, koolitused, koosolekud
 
Dörnse (lad k dormire – magama, dormitorium – magamissaal) ehk peretuba oli keskajal maja ainus pere päralt olev privaatruum ja ka ainus köetav ruum. 

See on vanim osa majast, mille põhimüürid pärinevad 14. saj ehitatud kahekorruselisest keldriga hoonest, millel olid väikesed aknaavad ja korruste vahel kitsad müüritrepid. Treppide kaudu pääses nii alla keldritesse kui peretoa kohal asunud aidakorrustele. 

Ruumi uhkuseks on vaieldamatult peen puitnikerdus diele’t ja peretuba dörnse’t ühendava ukse ümber, mis pärineb aastast 1681, mil majaomanikeks olid kaupmees Johan Hoppner’i (surn. 1671) pärijad. Ühtki samasugust, kauni läbikumava lüstermaalinguga siseportaali pole mujal Tallinnas säilinud. Ka tundmatu peensepa valmistaud roosipunga kujuliste neetidega uhked uksehinged on vanalinnas ühed kauneimad. Lisaks ilmestavad ruumi taimornamendi ja piiblitsitaadiga kaunistatud dolomiidist keldritrepi portaal ja laemaalingud.

Dörnsest viib uks sisehoovi, kus keskajal asusid majandushooned ja teenijarahva eluruumid. Praegu pääseb sisehoovist läbi võlvialuse Raekoja platsile.

Saaliplaan pdf-ina.
Küsi pakkumist!
 

 

Kaminasaal

Suurus: 56.0  m2
Mahutavus: kuni 65 inimest
Hind: 40€ tund / 60€ tund
Kasutusotstarve: koosolekud, koolitused, kultuuriüritused, vastuvõtud

Kolmandal korrusel ehk aidakorrusel asuv kaminasaal võimaldab mitmesuguseid üritusi korraldada. Ruumi ilmestab kamin, kaks antiikset lühtrit, puittahveldisega seinad ning tinaraamistuses klaasaknad.Klaasaknad olid sajandeid kukrutmööda vaid kõige jõukamatele linnakodanikele.

Samal korrusel asub ka väike garderoob. Kaminasaali on võimalik üürida ka koos salvetoaga.

Saaliplaan pdf-ina.
Küsi pakkumist!

Salvetuba

Suurus: 48,1  m2
Mahutavus: kuni 30 inimest
Hind: 30€ tund / 35€ tund
Kasutusotstarve: väiksemad koosolekud, koolitused, nõupidamised, töötoad, vastuvõtud, banketid, pidulikud õhtusöögid

Hopneri maja aidakorrusel asub nn. salvetuba, mis on ainus Tallinna vanalinnas säilinud muutumatul kujul olev salve- ehk aidaruum. Ruumil on lihtne ja arhailine – kirvega tahutud männipalkidest sõrestik, mille vahed on täidetud laudadega. Värvimata palklagi on kaetud paeplaatidega. Taolisena säilinud salvekorrus on tõeline haruldus.

Saaliplaan pdf-ina.
Küsi pakkumist!

Teatri- ja kontserdisaal

Suurus: 183,8  m2
Mahutavus:  kuni 200 inimest
Hind: 70€ tund / 95€ tund / 250 € 5 tunni kontserdi pakett
Kasutusotstarve: kultuuri- ja muusikaüritused, vastuvõtud, banketid, pidulikud õhtusöögid, pulmad, koolitused, seminarid, konverentsid

Neljanda korruse suur saal asub kaupmehemaja kunagisel pööningukorrusel. Autentse ilmega saal on sobiv vastuvõttude, loengute, seminaride, koosolekute jt sündmuste korraldamiseks. Oma heast akustikast tingitult sobib hästi muusikaürituste korraldamiseks. Saalis on suurepärase kõlaga Estonia kabinetklaver.

Saaliplaan pdf-ina.
Küsi pakkumist!

Sisehoov

Mahutavus:  kuni 60 inimest
Hind: 20€ tund
Kasutusotstarve: kultuuri- ja muusikasündmused, pulmad

Suveperioodil on võimalik kasutada sisehoovi väiksemate ürituste, kontsertide või etenduste tarvis.

Küsi pakkumist!
 

hoovimaja

Mahutavus:  kuni 30 inimest
Hind: 20€ tund
Kasutusotstarve: koosviibimised, kursused, lasteüritused

Keskajal teenijarahva eluruumina kasutusel olnud romantilise rõduga hoovimaja II korrusel on võimalik korraldada väiksemaid koosistumisi, töötubasid või lasteüritusi. Majja pääseb suveperioodil puidust välistreppi mööda või läbi esimese korruse. 

Küsi pakkumist!
 

Hindadele lisandub käibemaks.
1 tund tasuta ettevalmistus- ja koristusaega (o,5 h. enne ja 0,5 h. pärast üritust)


Sündmuste kalender

> Detsember 2018 >
E T K N R L P
262728293012
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31123456