Täna: Keskaegsete piparkookide valmistamise töötuba vanas kaupmehemajas

9.12.2023 kell 12:00

Vanas kaupmehemajas läheb lahti hinnalise meekoogi tegu, nii nagu see vanal ajal kombeks oli, kahe puuvormi vahel. Juhendama saabub kaugelt Ungarimaalt Judit Szmelo Dávidné.  Valmistatakse keskaegses stiilis piparkooke ja kaunistatakse traditsioonilisi Ungari meekooke 

Töötuba sobib 7-107-aastastele maiasmokkadele.

Juhendaja Judit Szmelo Dávidné  on Ungari rahvakunstiga tegelev käsitööline, kes on  sündinud 1954. aastal väikeses Péteri külas, Budapesti lähedal, Ungaris.

Judit Szmelo hakkas piparkookide (ehk ungari keelest otsetõlkes meekookide) valmistamisega tegelema oma tollases töökohas, lastekodus, 1980. aastatel, kui see oli üsna vähe tuntud käsitöö liik. Sealsete ja oma laste rõõmuks. Aastate jooksul kujunes sellest välja tema eriala, millega on nüüdseks tegelenud 35 aastat.  Talle on oluline hoida ja edasi anda selle vana eriala meistrioskusi, nii Budapesti pärandimaja (Hagyományok Háza) õpetaja kui ka rahvakunsti ühingute liidu (Népművészeti Egyesületek Szövetsége) meekookide erialakomisjoni (Mézeskalácsok Szakmai Bizottsága) esimehena.

Judit Szmelo Dávidné on korraldanud ja osalenud mitmetel Ungari ja välismaistel näitustel. 

Tema  tütar Judit Dávid on meekookide valmistamisega lapsest saati kokku kasvanud ja juba 23 aastat selle traditsiooni elushoidmise ja teistele õpetamisega tegelenud. Koos on tehtud arvukalt meekookide valmistamise töötubasid, nii ka siin Tallinnas. 

Töötuba toimub koostöös  Liszti Instituudiga 

Piletid 10/12 € 

OSTA PILET

 

 

KATEGOORIAD Koolitused

Täna: Muinasjutulised jõulud vanalinnas JALUTUSKÄIK VANALINNA KIRIKUTES

9.12.2023 kell 14:00

 

Jõuluaegne jalutuskäik viib meid mitmetesse vanalinna kirikutesse, kus kõlab kaunis muusika ja jõulumeeleolust kantud sõna kirjanikelt Veronika Kivisillalt ja Jürgen Roostelt.

Muusikaga rõõmustavad kuulajat noored muusikud MUBAST

Neljal täistunnil avab uksed üks pühakoda ning pakub pooltunnike aega mõtisklemiseks koos muusika ning sõnaga. 

Kell 14.00 Tallinna Rootsi- Mihkli kirik ( Rüütli tn. 9)

Kell 15.00 Tallinna Toomkirik ( Toom- Kooli tn.6) 

Kell 16.00 Tallinna Peeter- Pauli katedraal ( Vene tn. 18) 

Kell 17.00 Ukraina Kultuurikeskuse Neitsi Maarja - Eestimaa kaitsja kabel ( Grusbeke torn, Laboratooriumi tn 33)

 

Iga kontserdi kestvus on umbes 30 min. ja külastajatele tasuta.

KATEGOORIAD Kontserdid

Tulekul:: Muinasjutulised jõulud vanalinnas ELAVAD AKNAD Viru tänaval

10.12.2023 kell 16:00

 

Teisel advendil ärkavad ellu poodide või kohvikute aknad päris linna südames Viru tänaval ning pakuvad jõulukuu nädalavahetustel Vanalinnas jalutajatele meeliköitvaid kontserte muusika ning tantsuga.
Kell 16.00 muutuvad vaateaknad kontsertlavaks, mõni suuremaks, mõni väiksemaks. Iga lava lööb särama 15 minutiks, et pakkuda möödujatele südant soojendav muusikaline/ tantsuline elamus. Aknalavasid süttib järjest nii palju, et soojalt riietatud jalutaja saab Viru tänaval peatuda ning kontserti kuulata pea kahe tunni jagu. Kontsertprogrammi paneb kokku Siim Aimla, lavale astuvad noored muusikud MUBAST, tantsulised etteasted sünnivad koostöös Eesti Tantsuagentuuriga juhendaja Julia Koneva käe all

Säravaks täheks on  Hanna-Liina Võsa

Muinasjutulises jõulueelses Vanalinnas kõlab nii klassikalist muusikat kui jazz- ning popmuusikat, saab näha nii klassikalist kui kaasaegset tantsu. 

Täname:

Kauplust Lindex, Galeriid Victoria Olt, Restorani CRU, Baari Sessel, Kohvikut Rukis ja Janika Mägi-Klimenkovat, kes loovutasid oma aknad  "kontsertlavadeks"

 

 

KATEGOORIAD Kontserdid

Möödunud: Muinasjutulised jõulud vanalinnas ELAVAD AKNAD Viru tänaval

2.12.2023 kell 16:00

 

Esimese advendi eel ärkavad ellu poodide või kohvikute aknad päris linna südames Viru tänaval ning pakuvad jõulukuu nädalavahetustel Vanalinnas jalutajatele meeliköitvaid kontserte muusika ning tantsuga.
Kell 16.00 muutuvad vaateaknad kontsertlavaks, mõni suuremaks, mõni väiksemaks. Iga lava lööb särama 15 minutiks, et pakkuda möödujatele südant soojendav muusikaline/ tantsuline elamus. Aknalavasid süttib järjest nii palju, et soojalt riietatud jalutaja saab Viru tänaval peatuda ning kontserti kuulata pea kahe tunni jagu. Kontsertprogrammi paneb kokku Siim Aimla, lavale astuvad noored muusikud MUBAST, tantsulised etteasted sünnivad koostöös Eesti Tantsuagentuuriga juhendaja Julia Koneva käe all

Säravaks tähteks on Kalle Sepp 

Muinasjutulises jõulueelses Vanalinnas kõlab nii klassikalist muusikat kui jazz- ning popmuusikat, saab näha nii klassikalist kui kaasaegset tantsu. 

Täname:

Kauplust Lindex, Galeriid Victoria Olt, Restorani CRU, Baari Sessel, Kohvikut Rukis ja Janika Mägi- Klimenkovat, kes loovutasid oma aknad  "kontsertlavadeks"

KATEGOORIAD Kontserdid

Tulekul:: Tallinna Tantsuklubi Hopneri Majas

13.12.2023 kell 19:00 - 22:45

Tantsuklubi on oma olemuselt linna kolinud külapidu, kus külakogukonna asemel kohtuvad need inimesed, kellele meeldib rahvatants ja -muusika. 

Kõik on oodatud, olgu noor või vana, julge või häbelik. Tantsime eelkõige eesti tantse ja alati pillimehe ehk elava muusika järgi. Sekka juhtuvad ka mõned tantsud naabermaadest ja kaugemaltki. 

Tantsude õpetamist peo käigus tuleb ette harva, seepärast soovitame pidada silm peal neil, kes hästi tantsivad ja neilt õppida. 

Tallinna tantsuklubi on nüüdseks juba 30 aastat tegutsenud rahvamuusika- ja rahvatantsuklubi. Algusaastatel tegutseti Vanalinna Muusikamajas ja Kloostri Aidas, nüüdseks on kokkusaamised juba mitme aasta jooksul toimunud Hopneri maja keskaegses dielesaalis. 

Kohtutakse 2 korda kuus kolmapäeviti, et tantsulustida.
Tantsuklubi eestvedajad on Leanne Barbo ja Jaan Sarv

Pääse 5/ 7€

OSTA

 
KATEGOORIAD Kontserdid

Tulekul:: Muinasjutulised jõulud vanalinnas. Tulevaatemäng "KUMALINE"

17.12.2023 kell 19:00 - 19:30

 

Muinasjutulised jõulud vanalinnas.

Tuletrupp Flaamose imeilus tuleetendus "Kumaline" on vaatemäng täis soojust, valgust ja salapära, kus sädemetest tekivad leegid ja kookonist kooruvad liblikad. 

17. detsembril kell 19.00

Asukoht: Nunne haljasalal, Koorti Metskitse juures

 

 

KATEGOORIAD Kontserdid

Täna: Muinasjutulised jõulud vanalinnas LEIA VANALINNAS MUINASJUTT...

9.12.2023 kell 16:00 - 18:00

 

Vanalinna ringkäigud koos muinasjuttude ja lugudega.

Kohe saabub imede aeg- jõuluaeg, mida ootavad kõik, nii suured kui väikesed. Ka meie armsasse, muinasjutulisse vanalinna on end peitnud mitmed saladused- iidsed muinasjutud ja legendid. Vaatame, kuhu kaotas Tuhkatriinu oma kinga või millisesse hoovi on peitu pugenud eesti muinasjuttudest tuttavad rebane, hunt ja jänes. Kus ketravad Kullaketrajate vokid või kus laulab talvisel ajal ööbik…
Kutsumegi neid lugusid koos muinasjutuvestjaga otsima ja kuulama ning tunnikeseks lugude maailma jalutama. 

Muinasjututuurid sobivad vanusele 6 - 106

Võimalik teha ka eraldi grupitellimus, selleks kirjuta nele.talussaar@hopnerimaja.eu

9. 10. ja 17. detsember, kell 16.00 ja 18.00                                                           
Hind nii väikestele kui suurtele 5 eurot.

OSTA PILET SIIT

Algus Hopneri maja ees, Raekoja plats 18.

 

Idee on ellu kutsunud: Hopneri Maja
Muinasjutuhoove aitasid teha: Marion Undusk, Liina Tepand, Tobias Tammearu, Karl Eerik Frisson, Pille Kivihall, Leho Valmas, Maite Kotta, Nele Talussaar

Täname: Mart Ratas, Eeva Tallo, kõikide hoovide omanikke ja Eesti Vabaõhumuuseum.


Muinasjutte saab otsida omal käel 9. detsembrist 2023 kuni 6. jaanuarini 2024.

KATEGOORIAD Kontserdid