Möödunud: MozartFest 2021 SIGRID KUULMANN, TATIANA GASHIMOVA, KIRILL LISSIJENKO

27.08.2021 kell 18:00

MozartFest 2021 on pühendatud W. A. Mozarti muusikale. Festival toimub tänavu teist korda ja me loodame, et sellest kujuneb ilus traditsioon. Meil on rõõm pakkuda augustikuus iidses hansalinnas Tallinnas just Mozarti võluvat muusikat. Festival pakub publikule nii vokaalmuusikat, kui klaveri- ja kammermuusikat.

 
Sel kontresrdil pakume publikule kuuulata kammermuusikat - klaveri triosid. Sigrid Kuulmann (viiul), Tatiana Gashimova (tsello) ja Kirill Lissijenko (klaver).
 
Sigrid Kuulmanni paljude preemiate ja tunnustuste hulka kuuluvad ERSO ja ETV preemiad Eesti Kontserdi poolt korraldatud interpreetide konkursil "Con Brio"(1999), laureaaditiitel Heino Elleri nimelisel rahvusvahelisel viiuldajate konkursil (2001) ning Neeme Järvi nimeline noore muusiku preemia Eduard Tubina teoste esitamise eest (2004). Sigrid Kuulmann on astunud solistina üles Euroopas, Lähis-Idas ja Lõuna-Ameerikas, samuti eesti orkestrite ees (Eesti Riiklik Sümfooniaorkester, Rahvusooper "Estonia" Sümfooniaorkester, "Vanemuise" teatri orkester, Tallinna Kammerorkester jt.) koos dirigentidega Nicholas Smith, Gregory Rose, Andrei Tšistjakov, Valeri Leontjev, Nikolai Aleksejev, Neeme Järvi, Jüri Alperten jpt.
Tatiana Gashimova oli Tšuvaši Vabariigi presidendi stipendiaat. Nüüd täiendab Tatiana oma oskusi Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias Peeter Paemurru klassis, ta esineb ka soolo ja ansamblitena.  Läti klaverikolmiku "Semper musica" raames võitis ta rahvusvahelisel konkursil "Alion Baltic" teise koha. Loomekarjääri jooksul annab Tatiana kontserte Lõuna-Koreas (Soul), Prantsusmaal (Cannes), Saksamaal (linnad Hesse maal), aga ka paljudes Läti, Eesti ja Venemaa linnades.
Kirill Lissijenko on tunnustatud pianist, mitmete rahvusvaheliste konkurside laureaat.
 
Kava
Mozart- Klaveritrio K. 496, G duur
Mozart - Klaveritrio K. 502, B duur
 
Pilet 15 € / 10 €, müügil Piletilevis
Soodustuse saajatel palume kaasa võtta soodustust tõendav dokument (nõutav kohapeal).
Uksed avatakse 1 h enne algust.

KATEGOORIAD: Kontserdid