Täna: Keskaegsete piparkookide valmistamise töötuba vanas kaupmehemajas

9.12.2023 kell 12:00

Vanas kaupmehemajas läheb lahti hinnalise meekoogi tegu, nii nagu see vanal ajal kombeks oli, kahe puuvormi vahel. Juhendama saabub kaugelt Ungarimaalt Judit Szmelo Dávidné.  Valmistatakse keskaegses stiilis piparkooke ja kaunistatakse traditsioonilisi Ungari meekooke 

Töötuba sobib 7-107-aastastele maiasmokkadele.

Juhendaja Judit Szmelo Dávidné  on Ungari rahvakunstiga tegelev käsitööline, kes on  sündinud 1954. aastal väikeses Péteri külas, Budapesti lähedal, Ungaris.

Judit Szmelo hakkas piparkookide (ehk ungari keelest otsetõlkes meekookide) valmistamisega tegelema oma tollases töökohas, lastekodus, 1980. aastatel, kui see oli üsna vähe tuntud käsitöö liik. Sealsete ja oma laste rõõmuks. Aastate jooksul kujunes sellest välja tema eriala, millega on nüüdseks tegelenud 35 aastat.  Talle on oluline hoida ja edasi anda selle vana eriala meistrioskusi, nii Budapesti pärandimaja (Hagyományok Háza) õpetaja kui ka rahvakunsti ühingute liidu (Népművészeti Egyesületek Szövetsége) meekookide erialakomisjoni (Mézeskalácsok Szakmai Bizottsága) esimehena.

Judit Szmelo Dávidné on korraldanud ja osalenud mitmetel Ungari ja välismaistel näitustel. 

Tema  tütar Judit Dávid on meekookide valmistamisega lapsest saati kokku kasvanud ja juba 23 aastat selle traditsiooni elushoidmise ja teistele õpetamisega tegelenud. Koos on tehtud arvukalt meekookide valmistamise töötubasid, nii ka siin Tallinnas. 

Töötuba toimub koostöös  Liszti Instituudiga 

Piletid 10/12 € 

OSTA PILET

 

 


KATEGOORIAD: Koolitused