NB! Katariina kirik on 2023 suletud katuse remondi tõttu.

 

Katariina Gildi kunstnike näitus

11.09 - 25.09 2022

Katariina kirikus saab 2 nädala jooksul näha Katariina Gildi kunstnike näitust. Oma töid eksponeerivad keraamikud, tekstiilikunstnikud, ehtekunstnikud, nahakunstnikud, klaasikunstnikud ja modist. Näitus jääb avatuks 25. septembrini.

 

Müsteerium Püha elisabeth

27.08.2022 kell 15

Juba sel laupäeval saab Katariina kirikus näha Stuudio Valguse Muusika loodud müsteeriumi Püha Elisabeth.

Etendus on tasuta.

Suveooper 2022 alustab

22.07 - 13.08 Katariina Kirikus

Sel suvel juuli lõpust kuni augusti keskpaigani on teil võimalus osa saada suurepärasest kontserdisarjast Suveooper 2022, kus meie parimad ooperilauljad annavad terve hulga häid kontserte Katariina Kirikus. Kõlavad aariad, duetid ja tertsetid maailmakuulsate ooperiheliloojate loomingust. Kokku toimub 8 kontserti, mille hulgast saate välja valida teile sobivad kuupäevad. Kõik kontserdid algavad kell 8 õhtul. 

Piletid müügil piletilevis.

Suveooper 2022

13. august 2022 kell 20.00

Suveooperi 2022 kontserdisarja lõpetavad sopran Elena Brazhnyk ja kontratenor Ivo Posti, klaveril Tiina Kärblane. Nautige selle suve viimaseid ooperiaariaid ja -duette Katariina Kirikus.

Kavas ikka need kõige kuulsamad ooperimeistrid: Rossini, Mozart, Händel, Donizetti, Verdi ja Puccini.

Piletid piletilevist.

 

Suveooper 2022

12. august 2022 kell 20.00

Kutsume teid augusti hämaratel õhtutel kaunist ooperimuusikat kuulama. Seekord pakuvad põnevat valikut kuulsate ooperiheliloojate repertuaarist sopran Maria Veretenina, tenor Yixuan Wang ja bariton Aare Saal, klaveril Tiina Kärblane.

Kavas: Rossini, Mozart, Händel, Donizetti, Verdi Puccini jt.

Piletid piletilevist.

 

Suveooper 2022

6. august 2022 kell 20.00

Sopran Kristiina Vähi, metsosopran Annaliisa Pillak ja bariton Aare Saal pakuvad teile populaarseid aariaid, duette ja tertsette maailmakuulsatest ooperitest. Klaveril Tiina Kärblane.

Kavas: Rossini, Mozart, Händel, Donizetti, Verdi, Puccini jt.

Piletid piletilevist.

Lorem Ipsum

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua. Ut enim ad minim veniam, quis nostrud exercitation ullamco laboris nisi ut aliquip ex ea commodo consequat.

Duis aute irure dolor in reprehenderit in voluptate velit esse cillum dolore eu fugiat nulla pariatur. Excepteur sint occaecat cupidatat non proident, sunt in culpa qui officia deserunt mollit anim id est laborum.

Suveooper 2022

29. juuli 2022 kell 20.00

Suveooper pakub jätkuvalt kaunikõlalist ooperiklassikat. Seekord esitavad Rossini, Mozarti, Verdi ja Puccini imelist muusikat teile sopran Kristiina Vähi, metsosopran Annaliisa Pillak ja tenor Rasmus Kull, keda saadab klaveril Tiina Kärblane.

Piletid piletilevist.

 

 

Suveooper 2022

22. juuli 2022 kell 20.00

Katariina kirikus esinevad IV vabariikliku vokalistide konkursi võitjad Annabel Soode (sopran), Sandra Laagus (metsosopran) ja Yixuan Wang (tenor). Klaveril saadab Piia Paemurru.

Kavas : Rossini, Mozart, Verdi, Puccini jt.

Piletid piletilevist

 

Suveooper 2022

5. august 2022 kell 20.00

Suveooper pakub toredaid ooperimuusikaelamusi teile ka augustis. Sopran Marion Melnik, kontratenor Martin Karu ja tenor Aleksander Arder esitavad Rossini, Mozarti, Händeli, Donizetti, Verdi ja Puccini muusikat. Klaveril Tiina Kärblane.

Piletid piletilevist.

 

Suveooper 2022

23. juuli 2022 kell 20.00

Populaarseid aariaid, duette ja tertsette esitavad sopran Marion Melnik, tenor Rasmus Kull ja bariton Aare Saal, klaveril Piia Paemurru.

Kavas: Rossini, Mozart, Händel, Donizetti, Verdi, Puccini jt.

Piletid piletilevist

Suveooper 2022

30. juuli 2022 kell 20.00

Tulge kuulama kauneid aariaid, duette ja tertsette maailmakuulsatest ooperitest. Sopran Elena Brazhnik, metsosopran Kadi Jürgens ja bass-bariton Pavlo Balakin pakuvad hingele imelisi palu Rossinilt, Mozartilt, Händelilt, Verdilt, Puccinilt ja teistelt kuulsustelt. Klaveril Piia Paemurru.

Piletid piletilevist.

 

 

Üritused Katariina kirikus

 

Katariina kirik on talvepuhkusel ja sündmuste korraldamiseks taas avatud alates mai 2022! Kirikus on võimalik korraldada kontserte, etendusi, näituseid ja muid kultuuriüritusi. Lisainformatsiooni saamiseks kirjutage nele.talussaar@hopnerimaja.eu või helistage helistage tel. 6410022.

 

5. juuni, kell 12.00 GONGITSEREMOONIA

 

Loome rahustava, tasakaalustava, helge ja armastava ruumi, kus kahe tunni jooksul on võimalus aeg maha võtta, rahuneda, lõdvestuda, mõtiskleda ja akusid laadida. Häälestume ühiselt kaastundele, mõistmisele, teineteise toetamisele, vabadusele, elurõõmule, inspiratsioonile, loovusele, helgele tulevikule ja armastusele. 

Tseremoonia viivad läbi elukaaslased Tiina Karjatse ning Andres Põhjala.

Tiina ja Andres räägivad,et "Gongitseremoonial mängime planetaarseid gonge – Päike, Maa, Kuu, Marss ja Veenus, Jupiter, Neptuun, Sedna, Chiron. Kõlavad ka teised harmoonilise kõlaga pillid nagu kristallhelikausid, tiibeti helikausid, trummid, kõristid, ookeanitrumm, vihmapill, tuulekellad, parmupill, laul jm."

Võimas tseremoniaalne helidemüsteerium pakub uudset kogemust igaühele vanusest sõltumata. Nii saab külastaja endaga kaasa äratundmise harmoonilisest võnkumisest, mis jääb helisema tema keharakkudes ja südames.

Sündmuse link: https://facebook.com/events/s/gongitseremoonia/5046012445526445/

Piletid:  Tavapilet 20 eurot/ õpilased ja pensionäridele 15 eurot/ 0-7 a lapsed tasuta

 

18. juuni, 9. juuli, 14. august kell 21.00 ORTHODOX SINGERS

 

"Küünlavalguse" kontserdid kolmele korral Katariina kirikus.

Esitamisel varajane õigeusu liturgiline muusika ja iidsed palvelaulud.

 

Pilet: 17.-/13.-

Piletid müügil: Piletilevi müügipunktides ja enne ürituse algust kohapeal.

 

14. mai kell 19.00 / Jozef van Wissem (NL) 

 

Damn.Loud esitleb: lauto virtuoos Jozef van Wissem esitleb oma uut albumit Katariina kirikus!

Jozef van Wissemi loomingus toimub justkui kahe näiliselt vastuolulise põhimõtte ristumine. Ühest küljest on tegu avangardistlikku heliloojaga, kuid samal ajal ka klassikalises võtmes barokliku lautomängijaga. Kaasaegne lähenemine, mida Jozef teostab klassikalise ja laitmatu tehnikaga on aidanud populariseerida tema valitud instrumenti ja loomingut ülemaailmselt. Jozef tegutseb eesmärgiga vabastada enda valitud instrument ajaloolistest ootustest ja eeldustest.

Nädal tagasi ilmus meie lemmik hollandlasel ka uus album pealkirjaga "Behold! I Make All Things New". Uuel teosel on Jozef loobunud oma hääle kasutamisest ja keskendub vaid puhtale instrumentaalile, et naaseda oma minimalistlike neoklassitsislike juurte juurde. Kuula albumit:
https://jozefvanwissem.bandcamp.com/album/behold-i-make-all-things-new 

“Jozef van Wissemi esinemine toimus imetlusväärses keskaegses Budolfi kirikus. Tema pizzicato näeb välja niivõrd loomulik, et kolme kinnituskastiga iidne lauto näeb tema kõrval välja nagu rekvisiit. Kuigi tema pilk on fikseeritud oma pillile, siis vahetevahel pöörab ta terava pilgu ka rahva poole, samaaegselt oskuslikult liikudes mineviku ja kaasaja vahel. Mida kaugemale ta liigub, seda hüpnotiseerivamaks tema muusika muutub. Peale mõnda minimalistlikku instrumentaali, laseb Jozef käiku ka oma hääle. Tema virtuooslikult mängitud instrumentaalsed loop’id on võimendatud tema mõjuvast lauluhäälest.” — Louderthanwar, Northern Winter Beat Festival, 2020, Aalborg, Taani.

 

Piletid müügil: https://www.ticketer.ee/jozef-van-wissem-tallinn/ 

 

1. juuli kell 19.00 / Jaan Tätte ja Mari Jürjens HINGEASJAD

 

Hingeasju ei saa osta, nad on liiga kallid. Aga neid saab jagada. Mis see laulmine muud on, kui oma hingekese paotamine.

Enda hingeasju jagavad armastatud lauljad Mari Jürjens ja Jaan Tätte, kes esitavad kontserdil oma autorimuusikat. Mari ja Jaani enda lemmikuid. Ja ka lemmikuid üksteise lauludest. Ja ehk midagi uut veel. Kindel on see, et saad Mari ja Jaaniga kaasa laulda või omaette ümiseda.
Solistidega helisevad koos nende kitarrid. Ja saatemuusikud Andre Maaker akustilisel kitarril ning Marti Tärn basskitarril.

Piletid 22/25€

müügil https://fienta.com/et/jaan-tatte-mari-jurjens-hingeasjad 

 

4. juuni kell 17.00 / MUUSIKALIS- VISUAALNE RÄNNAK VANA LINNA KADUNUD KIRIKUS

 

Vanalinna Päevade ajal teeb kontsertideks uksed valla Katariina kirik, mida võib natuke salapäraselt nimetada kadunud kirikuks just seetõttu, et pärast põlengut aastal 1532 ei ole see võimas hoone "ladina kvartalis" täitnud enam iial jumalakoja ülesannet.
Erilise kiriku-kontserdisaali täidab muusika ja helidega Kulno Malva, visuaalse pildi ja värvide maailma loob Alyona Movko- Mägi.
Kulno Malva, pärimusmuusik, akordionist ja helilooja tõestab, et akordion ei ole ainult lõbus peopill, vaid ka instrument, mille saatel mõtiskleda ja vaimul puhata lasta.
Ta on loonud hulga soololugusid, kus otsib sügavust, rahulikkust ja läbitunnetatust, korduste maagial kõlavat muusikat. 

Kontserdil kõlavad lood Kulno Malva kolmandalt sooloalbumilt "Akordionimeditatsioonid" (2021)

Pilet 10€

müügil https://fienta.com/et/muusikalis-visuaalne-rannak-vana-linna-kadunud-kirikus-kulno-malva  

 

3. juuni kell 20.00 / MUUSIKALIS- VISUAALNE RÄNNAK VANA LINNA KADUNUD KIRIKUS

 

Vanalinna Päevade ajal teeb kontsertideks uksed valla Katariina kirik, mida võib natuke salapäraselt nimetada kadunud kirkuks just seetõttu, et pärast põlengut aastal 1532 ei ole see võimas hoone Ladina kvartalis täitnud enam jumalakoja ülesannet. 
Erilise kiriku-kontserdisaali täidab muusika ja helidega Erkki Pärnoja, visuaalse pildi ja värvide maailma loob Alyona Movko- Mägi. 
 Erki Pärnoja on muusik, helilooja ja multiinstrumentalist, kelle loomingut iseloomustab meloodiline ja melanhoolne helikeel, mis segunedes põhjamaistes toonides helguse, lihtsuse ja igatsusega innustavad kuulaja kujutlusvõimet. Oma viienda albumi, koorile ja ansamblile kirjutatud teose, “Anima Mea” avaldas ta aprillis 2021. Märtsis 2022 näeb ilmavalgust aga tema esimene klaveripalade EP "Volga: Six Pieces for Piano", mis ilmub rahvusvahelise klaveripäeva puhul.
 
Pilet 10€
 

 

 

Möödunud: 29. august kell 19 / Väikesed suvekontserdid Katariina kirikus MICK PEDAJA

 
Mick Pedaja on laulja ja laulukirjutaja, kes sai laiemalt tuntuks eduka osalemisega 2016. aasta Eesti Laulu konkursil, eristudes teistest enda loodud lauluga „Seis“ ja selle lummava esitusega. Micku eesmärgiks on läbi oma muusika kuulajateni rahu ja soojust tuua.
Tema üksi loodavat muusikat võib kirjeldada kui segu ambient’ist, akustilisest folgist ja new age’ist, kus loodushääled kohtuvad hõljuvate kõlamaastike ja helimustritega. Mehe enda sõnul on tema muusika inspireeritud eelkõige inimestest tema ümber, loodusest, tunnetest ja olemisest üleüldse.
 
Piletid 20/17€  müügil Fienta.com ja Piletilevi.ee

 

 

Möödunud: 30. juuni kell 19 / Väikesed suvekontserdid Katariina kirikus JAAN TÄTTE 

 
 
Jaan Tätte sõidab üle mere Tallinna ja toob kaasa oma helged, rõõmsad ja humoorikad laulud ja pajatused. Nii muusikas kui juttudes viib Jaan kuulaja reisile nii kodutalu taha kui kaugele maailmameredele. Selle suve esimene kontsert toimub Tallinnas Katariina kirikus.
 
Piletid 23€/ 20€
Müügil Fienta.com
Piletite arv on piiratud. 
 
Kontserdil lähtume Covidiga seotud kehtivatest nõuetest.

 

 

 

 

Möödunud:  9. juuni kell 19 / Väikesed suvekontserdid Katariina kirikus ESTONIAN VOICES

 
Kaua oodatud suvise kontserdiga avab Katariina kirik uksed ja kutsub kuulaja kaunile muusikalisele õhtule koos ansambliga ESTONIAN VOICES. Mitme auhinnaga pärjatud Estonian Voices on eksperimenteerimislembene vokaalsekstett. Nende ampluaa hõlmab jazzi, klassikalist muusikat ja folki ning repertuaar koosneb nii originaalloomingust kui ka rahvamuusikast, teiste hulgas isegi paarist pop-hitist. Kuuikus laulavad Mikk Dede, Rasmus Erismaa, Maria Väli, Mirjam Dede, Aare Külama ja Kadri Voorand, kes on grupi loominguline liider ja enamasti ka vokaalseadete autor. Ansambli nutikas stiil lõimib mängulisust absoluutse tehnilise meisterlikkusega, mida ühendavad kelmikas naeratus ja hurmav annus vokaalset helikunsti.
 
Piletid 25€/23€
Müügil Fienta.com
Piletite arv on piiratud. 
 
 
Kontserdil lähtume Covidiga seotud kehtivatest nõuetest.
 
 
 
 

Möödunud: Memories of Home Online Concert: Tiina Kiik with Tuulikki Bartosik

Join us for the first concert of 'Memories of Home' live-stream series with Tiina Kiik & Tuulikki Bartosik.
Special guest Julia Aplin.

Online with Facebook Live

The Memories of Home Online Concert Series embraces the duality of having roots in one country while starting afresh in another. In a global society characterized by immigration, many Canadians are familiar with memories that compete for the title of “home”. Such memories might be fleeting images or feelings deep down inside – vague or distinct – conjuring up an attachment to place.

In the current climate of reflection, such memories are more precious than ever. We asked artists to show us what memories of home mean to them. Together, we embark on a multi-disciplinary journey exploring the recollections of place through music, dance, and film.

The Memories of Home Online Concert Series begins with two female performers central to expanding the sonic capabilities and breaking through genre barriers of the accordion. Toronto-based musician and educator Tiina Kiik reimagines contemporary classical compositions for the accordion bringing unexpected textures to the instruments.

Estonian accordionist and composer Tuulikki Bartosik is slated to record a special performance for the concert. The series of Bartosik’s original compositions is a meditation on her rural homeland of Rõuge, Estonia, and her travels around the world as a performing artist. Fast becoming one of the world’s leading contemporary accordionists, Bartosik draws inspiration for her music from ancient Scandinavian and Ugric traditions. Bartosik will be streaming from the ancient St Catherine's Monastery which is one of Tallinn's oldest buildings, founded by Dominican monks back in 1246. The monastery once had its own brewery and hospital but was destroyed in 1524. The church, which actually sits inside the monastery is currently used for concerts and theatre performances.

The concert is free to stream for all and donations are greatly appreciated.

We kindly thank Memories of Home Series Partner Northern Birch Credit Union for their support.

 

 

Möödunud: Installatsioon / nähtamatu kuusk

 

Kutsume kõiki teelisi läbi muinasjutulise vanalinna, läbi astuma ka Katariina kirikust.
Nähtamatu kuusk Katariina kirikus juhatab nähtamatute väärtuste juurde.
Määramatus maailmas korrastab igaühe kujutlusvõime teed iluni.
Kutsume Sind ära tundma nähtamatuse võlu.
Pane enne teele asumist taskusse üks teeküünal, et sellega nähtamatut kuuske valgustada. Võta enne aega, et ka vanalinna peal ringi jalutada ja haara tee pealt kaasa üks soe jook.
 
Installatsiooni autoriteks on Pille Kivihall, Merle Suurkask ja Eero Kotli.
 
Uksed avanevad 29. novembril kell 15.00 kuni 19.00.
Seejärel on kirik avatud advendi nädalavahetustel:
R 15.00-19.00
L; P 12.00-18.00
NB! Tallinnas ja Harjumaal kehtivate piirangute tõttu on kirik külastajatele suletud!
Külastamine kõigile TASUTA!
 

2020. aasta lõpus muutus nähtamatu natuke nähtavaks ja seda sai vaadata Katariina kirikus Tallinna vanalinnas.

Inspireeritud kohast, jõuludest ja valitsevast olukorrast ühiskonnas, valmis üks teistsugune kuusk. Installatsiooni, mille õrnust ja kargust aitasid esile tuua muusika ja valgus, sai populaarseks vaatamisväärsuseks nii linnaelanike seas kui ka külalistele mujalt. Atmosfääri said luua kõik, kes seda tahtsid. Soovides ja läites küünlaid kuuse ümber.

Idee autorid olid Pille Kivihall, Merle Suurkask, Eero Kotli koostöös Hopneri Majaga ja Katariina Gildiga.

Eriline atmosfäär  jäi silma ka 360 kraadi fotograafile Andrew Bodrow’le. Tema loomingut on näha siin.

 


 

Möödunud: Tallinn kammermuusika festival / PLMF |

 

Põhjala perspektiivid  - HIRMULOOD


25. august kell 19 Katariina kirik
Vene 14a, Tallinn

Irina Zahharenkova (klavessiin), Katariina Maria Kits (viiul),
Kristina Kriit (viiul), Andres Kaljuste (vioola), Vladimir Reshetko (tšello),
Marcel Johannes Kits (tšello), Pontus Grans (kontrabass, FI),
Britt Kõrsmaa (koreograafia)

Kavas:
György Ligeti –
Continuum klavessiinile ja
Soolosonaat tšellole

Tõnis Kaumann – Sherlock 2-le
viiulile, vioolale, kontrabassile, klavessiinile
Krystof Maratka – Melopa klavessiinile
Alfred Schnittke – Hümn nr 2
tšellole ja kontrabassile
John Cage – Six melodies
viiulile ja klavessiinile
Bernard Herrmann – Heliträkid filmist Psühho (seade keelpillikvintetile M. Männi).
Videoinstallatsioonid

Sündmuse koduleht: https://plmf.ee/et/tallinna-kammermuusika-festival-2020/

Piletid 15€ / 10€
Sooduspilet: õpilane, tudeng, pensionär, muusikaõppeasutuse õpetaja, EIL liige
Soodustuse saajal palume kaasa võtta soodustust tõendava dokumendi!
Piletid müügil Piletilevis

 


 

Möödunud: Suveooper Katariina kirikus / PLMF |

 

Ooperisõbrad –  rõõmustage ja kiirustage! Üle pika aja kõlab ooperilaul taas ehedalt ja kordumatult – Katariina kirikus, Vene 14a, Tallinn. Uued ja vanad tuttavad – nii muusika kui esinejate rivis!  Noored tippartistid värskendavad klassikalise muusika kustumatut sära!

Kostümeeritud kontsertetendused keskenduvad eelkõige duettidele, lisaks tertsetid ja aariad.

27.08 kell 20.00 Katariina kirik Suveooper
Kristel Pärtna (sopran, RO Estonia), Annaliisa Pillak (mezzosopran),
Aare Saal (bariton, RO Estonia), klaveril Piia Paemurru
Kavas: Donizetti, Mozart,Offenbach, Delibes jt
OSTAN PILETI

28.08 kell 20.00 Katariina kirik Suveooper
Kristel Pärtna (sopran, RO Estonia), Annaliisa Pillak (mezzosopran),
Aare Saal (bariton, RO Estonia), klaveril Piia Paemurru
Kavas: Donizetti, Mozart, Offenbach, Delibes jt
OSTAN PILETI

PS! Tund enne ja pärast kontserti võimalus turgutada kohvi ja šampanjaga...

Pilet 18€ / 15€
Sooduspilet: õpilane, tudeng, pensionär, muusikaõppeasutuse õpetaja, EIL liige
Soodustuse saajal palume kaasa võtta soodustust tõendava dokumendi!


 

Möödunud: Vanamuusikaansambel Rondellus  |

 

K, 26. august 2020
19.00 Katariina kirik (Vene tn 14a, Tallinn)
 
ESINEJA: Vanamuusikaansambel Rondellus koosseisus Maria Staak (laul, rataslüüra), Johanna-Maria Jaama (fiidel), Robert Staak (lauto, löökpillid), Johannes Christopher Staak (laul, plokkflöödid, torupill, rataslüüra)
 
KAVA: Paast ja karneval. Keskaja ja renessansi muusika kogu oma värvikirevuses: vaimulikest kiidulauludest ja tundelistest armastuslauludest elavate tantsude ja ülemeelikute joogilauludeni.
 
Piletid 12/10, müügil Fienta.com
Korraldaja ja lähem info:
Corelli Music www.corelli.ee

 

Möödunud: Suvelavastus "Juudit" / R.A.A.A.M |

 
Etendused: 27, 29, 30,31 juuli,  kell 19:00.
A. H. Tammsaare on öelnud: „Meie ikka tapame neid, keda armastame.”

13. juunil esietendub Tallinnas Püha Katariina kirikus Tammsaare piiblilegendist lähtuv näidend „Juudit”. Näidendi teemad on väga kaasaegsed – võimuiha, sõda, kirg, armastus, ebaõnnestumise hirm... Miks tapab Juudit Olovernese, keda ta kirglikult armastab?

Põnevust annab seekordsele lavastusele juurde ka see, et teater R.A.A.A.M. ja produtsent Märt Meos kutsuvad järjekordselt Eesti klassikat lavastama välislavastaja.

Lavastaja Airat Abusakhmanov (1974) on baškiir - lavastajana tuntud nii omal maal kui ka Venemaal. Ta ise ütleb: „Minu jaoks pole tänapäeva kangelane ühemõtteline figuur, ideaal. See tähendab tihti ohvreid ja eneseohverdamist.”

Muidugi on see lavastus ja näidend ka naisest, tema psühholoogiast ja tunnetest, läbielamistest enne ja pärast Olovernese pea maharaiumist.

Autor A. H. TAMMSAARE / A. ABUSAKHMANOV
Lavastaja AIRAT ABUSAKHMANOV (Baškiiria)
Kunstnik ERVIN ÕUNAPUU
Helilooja ARDO RAN VARRES
Valguskunstnik PRIIDU ADLAS
Koreograafia ja liikumine RENEE NÕMMIK ja TIINA OLLESK (Fine5 tantsuteater)


Osades:
RIINA MAIDRE
ÜLLAR SAAREMÄE
ELINA REINOLD
KRISTO VIIDING
MARKUS TRUUP
RAIMO PASS (Eesti Draamateater)
 
Täispilet 23€
Õpilane/ tudeng/ pensionär 19€
Erivajadustega klient 13€

Soovitatav vanus 14+
Üritus kestab 2 tundi ja 40 minutit, vaheaeg 25-30 minutit
 

 


 

Möödunud: Suveooper Katariina kirikus / PLMF |

 

L, 15.08 kell 20:00 Katariina kirik

Maria Veretenina (sopran), Kadi Jürgens (mezzosopran),
Martin Karu (kontratenor), klaveril Riina Pikani
Kavas: Purcell, Händel, Vivaldi jt

Ooperisõbrad -  rõõmustage ja kiirustage!
Üle pika aja kõlab ooperilaul taas ehedalt ja kordumatult - Katariina kirikus, Vene 14a, Tallinn. 
Uued ja vanad tuttavad – nii muusika kui esinejate rivis!  
Noored tippartistid värskendavad klassikalise muusika kustumatut sära!               
Kostümeeritud kontsertetendused keskenduvad eelkõige duettidele, lisaks tertsetid ja aariad.

Pilet 18€ / 15€
Sooduspilet: õpilane, tudeng, pensionär, muusikaõppeasutuse õpetaja, EIL liige
Soodustuse saajal palume kaasa võtta soodustust tõendava dokumendi!

Piletid müügil Piletilevis

 

PS! Tund enne ja pärast kontserti on võimalus turgutada end kohvi ja šampanjaga... 

Sündmuse koduleht: www.plfm.ee

 

Möödunud: Stefan- akustiline kontsert

 
Armastatud armeenia päritolu eesti laulja ja laulukirjutaja Stefan annab 27. septembril kell 19 akustilise kontserdi Katariina kirikus koos noore ja andeka kitarristi Frederik Küütsiga. 

Kontsert on intiimne ja kammerlik, kuid lõunamaa temperament ei anna mingitki võimalust, et Stefani kontsert võiks igavaks muutuda. 
Kontserdil tulevad esitusele nii Stefani enda poolt kirjutatud lood (Without You, Better Days jt), kui ka mitmed ootamatud kaverid.
Lisaks uut loomingut Stefani peagi ilmuvalt EPlt.
Kuulda võib nii eesti-, inglise- kui ka armeeniakeelset loomingut. 

Stefan on pärit Viljandist ja laulmine on ta kireks olnud juba väikesest peast. Soolokarjääriga tegi algust eelmise aasta lõpus kui osales Eesti Laulul, kus tuli endakirjutatud looga "Without You" kolme parema hulka. 

Pilet: 14/12€
Osta pilet

https://www.youtube.com/watch?v=Hj3qSGIrxZs
 

 

Möödunud: Rondellus / Vanamuusika pooltund Katariina kirikus

 
Kontserdid toimuvad Katariina kirikus.
Vanamuusikaansambel Rondellus loodi 1993. aastal Maria ja Robert Staak'i algatusel eesmärgiga esitada keskaja ja renessansi muusikat. Olenevalt esitatavast kavast koosneb ansambel kahest kuni kuuest muusikust, kes esinevad ajastu kostüümides ja vanade pillide koopiatel (lautod, fiidel, portatiivorel, mitmesugused löökpillid jm.). Rühma liikmed on professionaalid, kes on aastaid olnud tegevad Eesti paremates vanamuusikaansamblites.

Katariina kirikus on võimalik nautida kontserte:
27.07 kell 18
2.08 kell 18
17.08 kell 18
31.08 kell 18

Pilet 6€ müügikeskkonnast Fienta või kohapeal.

 

Möödunud: The Orient Accident Trio / Vanamuusika pooltund Katariina kirikus

 
The Orient Accident Trio kontsert, kus kõlab instrumentaalne vanamuusika ajaloolistel pillidel. Ansambel põimib kokku vanamuusikast erinevatest maailmanurkadest hetkel sündinud improvisatsioonidega, ning kontserdil saab sukelduda lugudesse nii Euroopast, kui ka Süüriast, Türgist, Armeeniast ja Liibanonist.

Katariina kirikus on võimalik nautida kontserte:
06.07 kell 18
12.07 kell 18

Pilet 6€ müügikeskkonnast Fienta või kohapeal.

 


 

Möödunud: Trio SHITNEY (Eesti-Taani-Rootsi) / Tallinna Vanalinna Päevad | 31.05 kell 19.00

 
Trio SHITNEY on Taani-Eesti-Rootsi muusikutest koosnev põnev unikaalse häälega kooslus, mis on alates aastast 2015 jõudsalt tegutsenud Euroopa Eksperimentaalse elektroonilise muusika lavadel ning nomineeritud aastal 2017 Taani Muusikaauhindadele. Shitney on muusikaline kameeleon, mis armastab võrdselt nii hilisõhtust hämarat klubiruumi kui ka sakraalseid puhtaid pindu.
31. mail esitleb trio Vanalinna päevadele spetsiaalselt loodud muusikalist rännakut, mille fookuses on Dannebrog 800. Muusika on arhitektuurne ning minimalistlik kasutades ära Katariina kiriku imelist atmosfääri.
 
Maria Faust – saxophone, effects
Katrine Amsler – keys, micro-guitar, programming 
Qarin Wikström – voice, effects, keys
 
Hinnainfo:
Täispilet 15 €
Õpilane/ tudeng/ pensionär 12 €
Lapsed, vanuses kuni 7 aastat (k.a.) saavad üritusele tasuta kui istuvad saatja süles.
Kontsert kestab 1 tund, sissepääs kell 18:30
Piletid müügil Piletilevis ja kohapeal.

Link muusikale: https://www.youtube.com/watch?v=7QXGmHOqIJ8


 

Möödunud: Lars Møller jazzkontsert (Taani) / Tallinna Vanalinna Päevad| 01.06 kell 19.00

 
Taani saksofonimängija, helilooja ja dirigent Lars Møller on Skandinaavia jazzi juhtfiguur. Ta on elanud New Yorgis, kus ta tegi koostööd legendaarsete jazzmuusikutega ning New Delhis, kus ta sukeldus India klassikalisse muusikasse. Oma loomingus kombineerib ta traditsioonilist Ameerika jazzi, Skandinaaviale omast meloodilisust ja Euroopa klassikalist muusikat. Møller on tõeliselt kaasaegne helilooja ja muusik, kes liidab mängleva kergusega oma loometöös ühte elektroonilise-, koori- ja maailmamuusika, mille tulemuseks on unikaalne lüüriline ja jõuline eneseväljendus.
 
Lars Møller annab Katariina kirikus kontserdi koos Denis Kirilloviga - klaver (Peterburg).
 
Hinnainfo:
Täispilet 8 €
Õpilane/ tudeng/ pensionär 6 €
Lapsed, vanuses kuni 7 aastat (k.a.) saavad üritusele tasuta kui istuvad saatja süles.
Kontsert kestab 1 tund
Sissepääs kell 18:30
 
Piletid müügil Piletilevis ja kohapeal.

 

Möödunud: TASUTA KONTSERT / Jazzplats: Velle Tamme, Rita Ray, Titoks, CULLE / Tallinna Vanalinna Päevad| 02.06 kell 12.00-17.00

 
ÜRITUS ON KÕIGILE TASUTA!
 
2.06 Jazzplats
Katariina kiriku platsil (Vene 14a). Vihma korral Katariina kirikus.
 
12.30 Velle Tamme
14.00 Rita Ray
15.30 Titoks
17.00 CULLE

 

 

 

Näitus Ajatus Katariina kirikus | 7.09.2018 - 7.10.2018

Näitus AJATUS Vene tänaval Katariina käigus Katariina kiriku vaikuses on vaatamiseks, oma näo ja identiteedi hoidmiseks avatud 8. septembrist 7. oktoobrini K–L 12.00–18.00, P 12.00–16.00

 

Tallinna vanalinnas Katariina kiriku kõike näinud müüride vahel avatakse septembri alguses Eesti Käsitööliidu näitus “Ajatus”. Ajatud, ajast aega meiega kaasas käinud viisid, võtted ning materjalid on toodud suurde plaani. Ilma alguse ja lõputa, kestvana, puhta vormina ripuvad need vana kiriku hämaruses nagu Linnutee. Väikesed ja suured helendavad täpikesed ühendamas meie pilke nendega, kes sadu ja tuhandeid aastaid tagasi siit tähtede poole vaatasid. Nemad, kelle sõrmede vahel keerdus vill lõngaks, vasktraat vaseliseks; kelle pihk valis õiget puud hällivibuks; kelle käsivars tagus hõõguvat rauda.

Pilk on ikka Linnuteel ja sõrmede vahel on…

Kuraatorid Mae Kivilo ja Kaarel Kuusk on ajatute tehnikate planetaariumis esile tõstnud 32 tunnustatud meistrit, siinkandis ajast aega kasutusel olnud käelised oskused ja kohalikud materjalid.

 

Rondellus  - vanamuusika pooltund katariina kirikus 11. ja 25. august kell 18:00 - 18:30

 
Vanamuusikaansambel RONDELLUS loodi 1993. aastal Maria ja Robert Staak'i algatusel eesmärgiga esitada keskaja ja renessansi muusikat. Olenevalt esitatavast kavast koosneb ansambel kahest kuni kuuest muusikust, kes esinevad ajastu kostüümides ja vanade pillide koopiatel (lautod, fiidel, portatiivorel, mitmesugused löökpillid jm.). Rühma liikmed on professionaalid, kes on aastaid olnud tegevad Eesti paremates vanamuusikaansamblites. 
 
 
Pilet 6 eurot saadaval Piletilevis ja 1 tund enne kontserdi algust kohapeal.

 

 

 

 

 

Revals kontsert  31.08 kell 19:00

 

 
31. augustil ootame kõiki Katariina kirikusse nautima ansambel Revalsit.

REVALS on 2017. a tegevust alustanud seitsmeliikmeline rock-bänd, mille juured on sügaval country´s, blues´is ja folgis. Ansambel esitab emakeelset omaloomingut, milles iga noot ja sõna on väga kaugel juhuslikkusest.

Bändil on ilmunud kaks plaati: “Jumal elab pealinnas”(2017) ja “Kirjad ääremaalt” (2018).
Esimese plaadiga saadi 2017. aasta Eesti Muusikaauhindadel aasta uustulija nominatsioon.

Bändi tuntumad lood on “Jumal elab pealinnas”, “Allpool jõge”, “Veidi taevast
lõunasuunas” ja “Mul on sõpru”.
Täispilet 14€
Õpilane, tudeng, pensionär 12€
Lastele vanuses kuni 6a (k.a) on sissepääs tasuta, kui istuvad saatja süles
 
 

 


Brenda McMorrow kontsert koos pärimusmuusiku Triinu Tauliga 28.06 kell 19:00-21:00

 
Muusika Ühendab! Kaks imelist naismuusikut: Brenda McMorrow Kanadast ja Triinu Taul Eestist, ühinevad sel õhtul Püha Katariina Kirikus, et jagada oma unikaalset kombinatsiooni folgist inspireeritud meloodiatest, maailma eri paikade rütmidest ja India pühadest mantratest. Neil kahel erilisel naisartistil on ainulaadne oskus kaasata kuulajaid oma helidesse, et luua hääle kaudu suuremat ühtsust ja südameavatust ning ühendada unikaalselt läbi muusika erinevaid maailma kultuure. Rütmidega toetab Eesti parim djembé mängija Ian Mikael Kirss.
 
Katariina Church, Vene street 14a
28.06.18  19.00-21.00
Tickets 25€,  after 30€
 
 
 
 

 

Ungari tromboonikvartett FOUR BONES / Tallinna Vanalinna Päevad 2.06.2018 kell 17:00

 

Grupi liikmeteks on neli Ungari muusikaakadeemia lõpetanud noormeest, kelle lemmikinstrumendiks on tromboon. Nende muusika ulatub varajasse renessanssi kuni tänapäevaste kompositsioonidega klassikalisest meloodiast jazzi maailma.
Bändi liikmed: Magyar Péter, Gáspár Olivér, Angyal János, Gyetvai Péter,  löökpillidel Tamás „Tobzi” Kovács.
 
Pilet 5€

Lastele vanuses kuni 7a (k.a) on sissepääs tasuta, juhul kui istuvad saatja süles.
Kestus 1h
 
Piletid Piletilevist ja tund enne algust kohapealt

 

 


 

Kuressaare Linnateater - Paljasjalgne Debora / Tallinna Vanalinna Päevad 1.06.2018 kell 19:00

 

Lavastaja: Raivo Trass
Kunstnik: Jaak Vaus
Muusikaline kujundaja: Feliks Kütt (Endla Teater)
Osades: Piret Rauk, Merilin Kirbits, Andres Raag (Tallinna Linnateater), Arvi Mägi ja Aarne Mägi.

Lavastus on pühendatud Debora Vaarandi 100. sünniaastapäevale.

Debora Vaarandi on surnud. Aadu Hint on surnud. Juhan Smuul on surnud. Alo Hoidre on surnud. Ja Anton Vaarandi on juba nii surnud, et keegi isegi ei mäletagi enam, et ta üldse kunagi elanud oleks. Aga surnud ei saa rahu. Igal sünniaastapäeval kaevatakse hauad lahti ja küsitakse taas – kes nad siis lõpuks ikkagi olid?

„Paljasjalgne Debora” on omamoodi vaimude tund, kus Deborat armastanud mehed püüavad talle oma loomingus kohta leida. Kuid Debora ei vaja enam kohta. Debora on lihtsalt juba sünnist saati - kohal.

Paljasjalgne Debora - „hea inimene ka kurjadel aegadel”

Etenduse pikkus koos vaheajaga 2h 05
Pilet 12€

Lastele vanuses kuni 7a (k.a) on sissepääs tasuta, juhul kui istuvad saatja süles.
Kestus 2h 5min, ühe vaheajaga
Piletid Piletilevist ja tund enne algust kohapealt

 

Becket ehk Jumala au  | 15-18, 23, 27, 29 ja 30. 08 kell 19:00

 

Autor Jean Anouilh
Lavastaja Priit Pedajas
Kunstnik Riina Degtjarenko
Valguskunstnik Raido Talvend
Helilooja ja muusikaline kujundaja Malle Maltis
Helikujundaja Tanel Kulla
Tõlkinud Tõnu Kõiv

Osades Indrek Sammul, Robert Annus, Taavi Teplenkov, Tiit Sukk, Jüri Tiidus, Markus Luik, Laine Mägi, Marta Laan, Britta Soll, Liisa Saaremäel, Christopher Rajaveer, Karmo Nigula.

„Becket ehk Jumala au“ on lugu kahe ajaloolise suurmehe sõprusest – vanast heast ühemõttelisest sõprusest, mis muutub aga leppimatuks vaenuks, kui mängu tulevad ametist tulenevad põhimõtted. Kuningas Henry II teeb Canterbury peapiiskopi oma kantslerist, joomakaaslasest ja lahutamatust sõbrast Thomas Becketist, kellest vastu ootusi saab põhimõttekindel, askeetlik ja kompromissitu kirikupea. See seab mehed küsimuste ette: Kas põhimõtted on sõprusest tähtsamad? Kas au küsimustes pole ükski järeleandmine võimalik? Kahe paindumatu aukandja lugu hargneb lahti 12. sajandi Inglismaa võimumängude taustal, kus omavahel olid vastamisi trooni nõutavad eri klannid, kirikuisad ja kuningas.

Aga vilunud karakterimeister Anouilh´ ei jäta vaatajat kuiva ajaloo kätte, vaid näitab ka peategelasi lihast ja luust inimestena, kellel on oma kirglik, lõbujanuline ja armastust ihkav pool. Samuti toob ta näitelavale terve rea värvikaid tegelasi, mängimaks lahti nii liigutavat inimlikku ülevust kui koomilisevõitu totrust. Katariina kiriku seinad annavad lavastusele veenva keskaegse õhustiku ning lasevad esile tõusta kaunitel ajaloolistel kostüümidel ja elaval muusikal.

Sissepääs saali alates 18.30.

NB! Remondi tõttu kvartalis pole etendusepaigas kohvikut.

www.draamateater.ee

Piletid Piletimaailmast!


 

Strings and Air / Hernan Romero & Kestutis Vaiginis | 25.08.2017 kell 19:00

 

FLAMENCO JAZZ SUMMER NIGHT
Euroopa tuuri raames esineb Eestis Grammy võitja HERNAN ROMERO (NY) – kitarrivirtuoos ja laulja ning Leedu juurtega tuntud saksofonimängija ja helilooja KESTUTIS VAIGINIS.

Sellel õhtul täitub ruum sooja, kütkestava uue energiaga, mis sünnib eriliste mitmekülgsete stiilide ühendamisel ning hüpnotiseerivate improvisatsioonide saatel. See on võimalus avastada ning nautida ehedaid jazzi ja flamenko rütme mainekate muusikute professionaalses esituses.

Õhtule lisavad  värskust ja värvi BESTWINE kvaliteetveinid! Kõhtu täidavad restoran LUSIKAS peakoka valmistatud hõrgud ampsud.

 

 

Hernan Romero – kitarr, vokaal, cajon trumm
Grammy võitja, kitarrivirtuoos ja andekas helilooja Hernan Romero on pärit Argentiinast. Tema muusikaline karjäär sai alguse New Yorgis, kus tema lavapartneriteks on olnud sellised maailmakuulsad muusikud nagu John McLaughlin, Pablo De Lucia ja Al Di Meola, kellega koos on salvestatud ka 16 albumit. Hernan Romero ainulaadne stiil on äratuntav mitmetes suurtes projektides, näiteks ka koostöös Alicia Keys`ga.

Kestutis Vaiginis - saksofon
Kestutis Vaiginis, andekas saksofonimängija ja helilooja, on sündinud Vilniuses ja õppinud Hollandis ning USA-s. Kestutis on saanud väärika kogemuse mängides projektides koos selliste staaridega nagu Barbara Dennerlein, Daniel Messina, David Berkman, Ed Howard, Alex Sipiagin, Dave Allen, Donald Edward. Kestutis Vaiginis on ka Euroopa Kultuurifondi „Europa musicale“ auhinnavõitja aastast 2013. 

www.hernanromeromusic.com
https://www.youtube.com/watch?v=gwVSWpf7hI0

Piletid Piletilevist! 


 

 

VÄLGUNÄOLINE  | 26.08.2017 kell 20:00

 
Avarus Trio
Mingo Rajandi - kontrabass, Mari-Liis Vihermäe - flöödid, Karl-Johan Kullerkupp – vibrafon, löökpillid
 
KAVA: müstiline kõlamaailm – Mingo Rajandi, Tigran Hamasyan , Chick Corea jt
 
Avarus Trio kõla on õhuline ja helge. Selgelt põhjamaise iseloomuga hõljuvad astraalsed
helimaastikud vahelduvad rütmiliste ja hoogsate meeleoludega, mille algeid võib otsida
kaugemate ja kuumemate kultuuride muusikast. Trio mängib lapseliku lusti ja
avastamisrõõmuga ning liigub nõtkelt komponeeritud materjali ja improvisatsioonide piirimail.
 
PILETID: 7€ Piletilevist ja võimalusel tund enne algust kohapeal
 
 
Korraldaja: Corelli Music

Lisainfo:
www.corelli.ee
www.fb.com/corellimusic
 


 

 

Mantraguru Satyadev Barman ja trummiguru Pepe Danza helirännak / Maailmamuusika trubaduurid | 8.08.2017 kell 19:00

 

Mantraguru Satyadev Barman (India) ja Pepe Danza (Uruguai) on vaimse taustaga pullivennad ning maailma tasemel muusikud, kes saavad kokku korra aastas, et pakkuda sügavat energiast pakatavat ja rõõmust läbi imbunud kontsertrännakut. Seekordseks kohtumispaigaks on Eesti!

Pepe Danza on multiinstrumentalist, kes mängib hang-drummi, džembet, kõikvõimalike flööte (muuhulgas shakucachi), muid löökriistu, charangot, kitarri ja laulab Aafrika laule. https://www.pepedanza.com/
Satyadev Barman on Taanis elav india mantrate asjatundja ning üle maailma austatud trubaduur, kelle muusika pakatab iidsetest õpetustest ja rõõmust. Ole valmis, et see südamlik muusika võib silmad märjaks ja südame lahti teha ning muusika vahele räägib Satya nalju ja mõistujutte. Viimased Satya kontserdid Eestis on olnud varakult välja müüdud, seega tegutse ruttu!
Endist Bombai popstaari ja nüüdset mantraguru Satyat saadavad kontserdil väelaulikud Jane Kruus ja Tom Valsberg.

“Satyadev Barman on üks kõige positiivsemaid inimesi, keda me oleme kohanud. Meie suur sõber on india mantrate ja india filosoofia asjatundja ning tema muusika pakatab rõõmust. Ole valmis - tema siiras ja südamlik muusika võib sind nii nutma kui naerma ajada”, Jane Kruus.

Piletid Piletilevist ja pool tundi enne kontserti kohapealt.


Tutvu Satyaga Hallo kosmos saates siin r2.err.ee/v/hallokosmos/archive/65eda55e-a28f-4164-80b5-3cb639a8a4ba
Vaata Satyat laulmas siin: www.youtube.com/watch?v=M3VAkEyiUCw
Satya räägib mantrate laulmisest: www.youtube.com/watch?v=orHY6vhXqr0
Satya koduleht: www.satya.dk/
Liitu Facebooki sündmusega: https://www.facebook.com/events/447046512305906/